احتمالاً تا حالا زیاد اسم 

سرور مجازی را شنیدین، به خصوص اگر تو زمینه فضای مجازی و پیام‌رسان‌ها فعالیت دارین  یا بارگذاری و دانلود حجم‌های بالا نیاز ضروری شما محسوب میشه. سرور مجازی می‌تونه مثل ی ابزار کمک‌کننده باشه و باعث افزایش چندبرابری سرعت فعالیت‌های شما بشه. 

سرور مجازی (وی‌پی‌اس) که به اون VPS : Virtual Private Server هم میگن در حقیقت یک کامپیوتره که به لحاظ موقعیت مکانی باتوجه به ویژگی‌هایی که داره می‌تونه در ایران و یا فرانسه، آلمان و یا هر جای دیگه از جهان باشه.  این در حالیه که کنترل و مدیریت اون کلا در اختیارتونه، لازم نیس که دانش خاصی داشته باشین زیرا اجرا و کنترل آن به‌صورت مانیتورشده و به کمک نرم‌افزار پیش‌فرض که روی سیستم شما نصب شده، انجام می‌شه.

مزایای سرور مجازی:

  • ارزون تر از سرور فیزیکیه: سرورای فیزیکی که ماشین مجازی  روی اون قرار می گیره  می تونه میزبان ماشین های مجازی متعددی باشه. منابع در میان ماشین های مجازی تقسیم می شن و همین  باعث میشه که  هر کدوم از ماشین های مجازی منابع کمتری از هاست اصلی داشته باشن و همین باعث میشه هزینه ها کاهش پیدا کنن.
  • مدیریت ساده تری داره: این گزینه یکی از مزایای اصلی ماشین های مجازی نسبت به سرور اختصاصیه. ماشین مجازی مدیریت ساده تری داره. به عنوان مثال نصب سرور فیزیکی به بررسی دقیق  سخت افزار سرور و سایر موارد بستگی داره. اگه به درستی کار نکنه نصب و پیکربندی با مشکل مواجه میشه، با این حال زمانی که ماشین مجازی توسعه پیدا می کنه، این ماشین درایورهای خود را از هاست اصلی میگیره،  و خیلی سریع آماده میشه.
  • بک آپ گیری و بازیابی اطلاعات ساده تره: زمانی که به هر دلیلی مشکلی رخ می ده این بک آپ ها را میشه بلافاصله بازیابی کرد و کل ماشین مجازی را هم بازیابی کرد .  واضحه که توی این شرایط داون تایم به شدت کاهش پیدا می کنه.
  • مقیاس پذیر و انعطاف پذیره: برای اجرای ارتقا منابع با رم، پردازنده و فضای دیسک بیشتر نیازی به داون تایم زیاد نداره.
  • بهترین انتخاب برای میزبانی هر خدمتی در وبه: اینکه بخواین ی وبلاگ کوچک راه اندازی کنین یا یک شبکه اجتماعی بزرگ را مدیریت کنین زیاد مهم نیس.  سرور مجازی را میشه تو هر شرایطی به کار برد. 

مشخصات

تبلیغات

کسب درآمد

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فیلم و سریال شرکت صنعتگران فیلتر زندگان baligal1gam آسمان مدیون زهراست مسابقه کتابخوانی فتنه تغلب پلی استیشن 5 teamkala ذهن زیبای من best.memari ℙ???????????????????????????? ????????????????????????????????